Záhradný nábytok je vhodný aj na jeseň

Záhradný nábytok je vhodný aj na jeseň

Zvažujete kúpu záhradného nábytku? Leto je síce už v plnom prúde, no na svojej terase či pod altánkom alebo pergolou si svoj nový nábytok vychutnáte aj na jeseň. Teplá deka, sviečky a čaj, a môžete sa kochať vôňami a farbami záhrady.

Na záhradnom nábytku nešetrite

Pamätáte si trend plastových záhradných stoličiek a stolov v bielej či zelenej farbe? Stále ich v niektorých záhradách vidno, pretože sú to najlacnejšie varianty záhradného sedenia. Ak si však na vzhľade svojej záhradky dávate záležať a prajete si, aby odzrkadľovala váš dobrý vkus, príp. bola predzvesťou, že rovnako skvelo to vyzerá aj u vás doma, svoju pozornosť zacieľte radšej na elegantnejšie druhy záhradného nábytku, ktoré sú jednak trvácnejšie, a jednak pomôžu vašej terase či záhradke dosiahnuť svojrázny štýl.

Niekam pasuje kov, niekam zasa drevo alebo umelý ratan. To, pre aký materiál sa rozhodnete napokon vy, závisí aj od toho, akú odolnosť čakáte od nábytku vzhľadom na klimatické zmeny či čas, alebo ako často sa chcete venovať starostlivosti o záhradný nábytok. Kým ratan stačí vystriekať prúdom vody, napríklad drevo bude treba po istom čase ošetriť.

Nábytok v záhrade chýbať nesmie

Ako často trávite čas vonku? Či máte len malý balkón, priestrannú terasu, alebo altánok, zaiste si radi vychutnávate spev vtákov, príjemný vzduch a farby okolitých rastlín. Záhradný nábytok využijete presne pri takýchto chvíľach pohody, keď sa nechávate unášať na vlnách prítomného okamihu, no i vtedy, keď si chcete posedieť na čerstvom vzduchu so svojimi priateľmi alebo rodinnými členmi a pochutnať si na dobrom jedle.

Pod holým nebom i deťom viac chutí. Bude vám viac vyhovovať exteriérová jedálenská zostava alebo radšej stavíte na pohodlnú sedaciu súpravu s vankúšikmi, konferenčný stolík a hojdačku? Nábytok je navrhnutý tak, aby sa vplyvom počasia nezničil, no dobrú pomoc poskytnú aj ochranné plášte na exteriérový nábytok, ktoré môžete skladovať napríklad v sedacích boxoch s úložným priestorom.

Keď nadíde jeseň, pod nohami začne šumieť lístie a ráno i večer si sadne do vašej záhradky hmla, nie je nič lepšie, ako sa na túto pestrosť pozerať z pohodlia vašej terasy na ratanovom nábytku. Veď vonku je príjemne stále, nielen v lete.

 

Share