Zlato ako súčasť moderného životného štýlu?

Zlato ako súčasť moderného životného štýlu?

Nie, nehovoríme o zlatých retiazkach, náramkoch či náušniciach. V dnešnej dobe sa moderným stáva práve investovanie. Ako sa do tohto trendu môžete zapojiť aj vy vďaka investovaniu do zlata?

Investovanie sa stáva v našich končinách čoraz častejšie skloňovaným pojmom. Ľudia začínajú prichádzať na to, že peniaze uložené na bankových účtoch v dôsledku inflácie strácajú svoju hodnotu. Postupne tak prichádzate o svoje ťažko zarobené úspory. Problémom je, že na nasledujúce roky odborníci predpovedajú rast inflácie. Teda, strata hodnoty peňazí bude čoraz väčšia. Je preto rozumné peniaze investovať. Ako na to?

Voľte zlato!

Zlato je stabilnou a bezpečnou investíciou. Na to, aby ste do neho mohli investovať, nemusíte byť žiaden génius. Nie je potrebné, aby ste si študovali rôzne grafy vývoja, predikcie a ďalšie záležitosti spojené s investovaním do cenných papierov či zberateľských predmetov. Zlato je investíciou, ktorá je vhodná jednoducho pre každého. Jeho nákup je rýchly a nevyžaduje žiadne predchádzajúce skúsenosti.

Kúpa investičného zlata

Po zakúpení si investičné zlato môžete držať vo svojom vlastnom trezore. Keď budete následne po nejakej dobe opäť potrebovať peniaze, jednoducho ho predáte. So zlatom sa obchoduje po celom svete, nikdy tak nebudete mať problém s jeho predajom. Svoje peniaze ochránite pred stratou hodnoty a možno vygenerujete aj nejaký zisk. Zlato je výhodnejšie ako striebro, keďže je oslobodené od DPH.

Zlato sa najčastejšie predáva vo forme zliatkov a mincí, ktoré sú dostupnou formou investície pre každého.

Pozor na kvalitu

Pri kúpe zlata si dávajte pozor na to, aby pochádzalo od popredných svetových výrobcov. Napríklad, Argor Heraeus alebo Wiener Philharmoniker. Kde takto kvalitné zlaté zliatky a mince kúpiť? Odpoveď je jednoduchá! Pokiaľ ste zo Slovenska, navštíviť môžete predajňu na Dunajskej ulici 68. Samozrejme, nakupovať môžete aj online, z pohodlia domova.

Share