Aj sladké ovocie vám pomôže k top postave. Ktoré nevynechávať?

Aj sladké ovocie vám pomôže k top postave. Ktoré nevynechávať?

Cesta k vysnívanej postave vedie skrz kombináciu pravidelného cvičenia a vhodnej stravy. To je základná vec, ktorú je potrebné si uvedomiť, ak chcete „zatočiť“ s nadbytočným tukom. A čo je „synonymom“ zdravej stravy? 

Namiesto sladkostí si dajte radšej ananás 

Na otázku z úvodu určite odpovedáte, že v prvom rade zdravá zelenina. Áno, tá do zdravého a „fit“ jedálnička určite patrí v nemalom množstve. A čo ovocie? To ste zo svojho jedálnička vylúčili, pretože je sladké a obsahuje cukor? Tak si to ešte rozmyslite! 

Ovocie je v skutočnosti významným pomocníkom pri redukovaní hmotnosti. Obsahuje množstvo prospešných látok a keď ho budete jesť dostatočné množstvo, bude aj prevenciou proti rôznym zdravotným komplikáciám. A aké ovocie jesť ak práve aktívne chudnete? 

Ak vám k dosiahnutiu lepšej postavy bráni vaša neutíchajúca chuť na sladké, kvôli ktorej konzumujete priveľa sladkostí, pomôcť vám môže ananás. Ten uspokojí vaše chúťky na sladké a naviac je plný vitamínov a minerálov a má antioxidačné vlastnosti. 

Ovocie vás nasýti, je zdrojom tekutín a pomáha aj vašim svalom pri regenerácií 

A čo melón? Zjesť kus melóna vyzerá ako príliš veľký objem jedla, ale melón je tvorený z 92% vodou. Takže ho môžeme považovať za dobrý zdroj tekutín a skvelé letné osvieženie (oveľa lepšie ako presladené vody). 

Veľa vody obsahuje aj exotické ovocie, ktoré niektorí milujú a niektorí sa mu radšej vyhýbajú, grapefruit. Nie každý ho môže, kvôli jeho špecifickej chuti, ale vďaka spomínanému obsahu vody vás dokáže rýchlo a efektívne zasýtiť. 

Zasýtiť vás môže aj hruška a to vďaka obsahu vlákniny. Hlad tak nebudete pociťovať dlhšie. Obsahuje aj draslík, čo je dôležitý minerál pre aktívne svaly. Niežeby vám po jednej hruške narástli bicepsy, ktoré vám bude závidieť aj váš partner, ale hruška po tréningu môže pomôcť s regeneráciou.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: DexonDee / Shutterstock.com

Share