Školské tašky pre malých aj veľkých

Prípravu na školské časy by sme u svojich detí rozhodne nemali zanedbávať. Po dlhých zimných prázdninách prichádza na rad opäť vyučovanie a s ním spojené aj povinnosti malých žiakov. Všetci žiaci by mali mať kvalitné pomôcky a jednou z najdôležitejších je školská taška, v ktorej môžu nosiť okrem školských potrieb aj desiatu.

Školské tašky sú jednými z najbežnejších školských potrieb, ktoré nesmú žiakom chýbať. Pre ich denné nosenie by mali byť z kvalitného materiálu a spĺňať kritéria pre denné využívanie. Nemali by príliš zaťažovať chrbát vašich detí a dôležité je aj to, aby boli prispôsobené veku žiaka. Pri vyšších ročníkoch je predpoklad využívania viacerých učebníc a zošitov, a na to treba prispôsobiť aj školský batoh.

Čo by mala spĺňať kvalitná školská aktovka?

Mala by mať ergonomické vlastnosti, je dôležité, aby ju bolo možné prispôsobiť vývoju detskej chrbtice. Školské tašky pre prvákov by z dôvodu bezpečnosti mali mať aj reflexné prvky, aby ich čo najlepšie bolo vidieť aj po tme. Mali by byť odľahčené, pretože školské knihy sú pre chrbticu záťažou samy o sebe. Výhodou sú rôzne detské vzory a pestré farby, ktoré sa vašim deťom budú určite páčiť. Ďalšou kategóriou sú školské tašky pre tretiakov, ktoré sú už pre trochu väčšie deti a ich školské potreby. Sú rovnako odľahčené a majú pevne vystužené dno.

Tašky pre väčšie deti

Školské tašky pre piatakov sú s jednoduchými vzormi a ich stavba je prispôsobená väčšiemu množstvu zošitov a učebníc. Výhodou je školský batoh rozdelený priečinkami so zipsami. Nechýbajú ani reflexné prvky a kvalitná výstuž. Doprajte svojim deťom pohodlie a moderný dizajn, vďaka čomu bude ich cesta do školy oveľa príjemnejšia. Školské batohy nemusia byť len záťažou, ale aj skvelým módnym doplnkom a miestom pre desiatu.

Share