Viete, čo lieči otorinolaryngológ? A ako sa k nemu dostať jednoducho?

Viete, čo lieči otorinolaryngológ? A ako sa k nemu dostať jednoducho?

Čo myslíte, ktorá lekárska špecializácia má asi najzložitejší názov? Nám napadá jednoznačne otorinolaryngológia. Áno, je to celkom jazykolam, preto ju aj bežne označujeme skratkou ORL alebo jednoducho „ušné, nosné, krčné“.

Najčastejšie ochorenia, ktoré lieči a metódy diagnostiky a terapie, ktoré používa

Už podľa toho „ušné, nosné, krčné“ je jasné, že otorinolaryngológ je lekár, ktorý sa zaoberá diagnostikou a liečbou ochorení ucha, nosa, nosovej dutiny a prínosových dutín, hltana a hrtana. Konkrétnejšie príklady sú napr. strata čuchu, zapálené krčné mandle alebo priedušky, chrápanie, či bolesť, alebo zaľahnutie v uchu.

Tieto ochorenia sa nielen na špičkovej ORL Košice diagnostikujú pomocou moderných zobrazovacích metód, medzi ktoré patrí RTG, ultrazvuk, tomografia, či magnetická rezonancia. V terapii sa využívajú tak chirurgické zákroky ako aj medikamenty.

Ako sa pohodlne objednať nielen k otorinolaryngológovi? Zvládnete to nielen z domu

Už teda viete, kedy by ste mali navštíviť otorinolaryngológa. A chcete vedieť ako sa k nemu objednať bez toho, aby ste sa donekonečna pokúšali nejakému vyťaženému otorinolaryngológovi dovolať alebo si museli pre termín chodiť osobne?

Odpoveď je jednoduchá: internetový portál TopDoktor, na ktorom sa môžete pohodlne online objednať na ORL Nitra alebo k rôznym iným lekárom. Stačí si vyhľadať požadovaného lekára a to buď podľa mena, špecializácie, alebo mesta.

Následne uvidíte všetky voľné termíny, ktoré daný lekár má. Stačí si tak vybrať dátum a čas, ktorý vám bude najviac vyhovovať. Potom ešte vyplníte svoje kontaktné údaje a potvrdíte rezerváciu. Nakoniec vám ešte príde potvrdzujúci mail. A áno, takto sa objednať k lekárovi môžete kedykoľvek a odkiaľkoľvek, kde máte pripojenie na internet.

Zdroj obrázka:

Autor: romul 014 / Shutterstock.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *