Ktoré intímne problémy trápia ženy?

Ktoré intímne problémy trápia ženy?

Zdravotné komplikácie sa u žien nevyhýbajú ani ich intímnym partiám. S ktorými problémami sa môžu ženy v tejto oblasti stretávať? Môžu to byť napríklad genitálne bradavice, mykóza alebo kvasinková infekcia. Poďme sa na ne pozrieť trochu bližšie.

Genitálne bradavice

Genitálne bradavice sú tiež známe pod pojmom kondylómy. Jedná sa o malé výrastky vyskytujúce sa v zhluku tvarom pripomínajúcim karfiol, ktoré sa objavujú v oblasti genitálií ako následok sexuálne prenosnej infekcie HPV. Väčšinou nemávajú žiadne bolestivé prejavy. Môžu však byť príčinou pocitov pálenia, svrbenia alebo drobného krvácania.
U mužov sa objavujú na žaludi, miešku alebo v oblasti konečníka, u žien potom na vonkajšej aj vnútornej strane intímnych partií. Inkubačná doba je 2 – 8 mesiacov. Ak ich má partner, riziko nákazy je veľké.

Mykóza

Mykóza, kandidóza alebo aj vaginálna kvasinková infekcia je ďalšia zdravotná komplikácia, ktorá postihuje veľké množstvo žien. Kvasinky sa síce bežne v našom tele vyskytujú, len čo však dôjde k ich premnoženiu, nastáva problém. Medzi hlavné príčiny vaginálnej mykózy patrí nezdravý životný štýl – vyšší príjem cukrov, bieleho pečiva alebo alkoholu. To všetko podporuje množenie kvasiniek. Ideálne prostredie pre nich predstavuje aj nedostatok pohybu a nadmerný stres. Veľkú úlohu zohráva aj vhodná spodná bielizeň, ktorá by mala byť vyrobená z dostatočne priedušných materiálov. Kandidóza je sexuálne prenosná.

Kvasinková infekcia

Kvasinková infekcia je tiež častý zdravotný problém, ktorý postihuje ženy. Charakteristické sú pre ňu vracajúce sa pocity svrbenia, nepríjemné výtoky so zápachom. Toto ochorenie spôsobujú kvasinky rodu Candida. Najviac sa prejavuje zápalom pošvy alebo vonkajšieho ženského pohlavného ústrojenstva. Najčastejšou príčinou je premnoženie týchto kvasiniek. Tie sa množia, akonáhle dôjde k zmene pH. Môže to byť potrebné z dôvodu antibiotickej liečby, častým kúpaním v chlórovanej vode. Dôvodom však môže byť aj pohlavný styk.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *