Ako si vybrať ten najlepší matrac?

Ako si vybrať ten najlepší matrac?

Spánok je pre naše zdravie veľmi dôležitý. Ale dobre a kvalitne sa vyspať sa nedá len tak. Na kvalitu nášho spánku vplýva množstvo vecí. Niekedy môže ísť dokonca o úplne detaily, napríklad posteľné obliečky.

Na manželskú posteľ vyberajte dva samostatné matrace

Ten najväčší vplyv však má matrac, na ktorom spíme. Vplýva nielen na to ako pohodlne sa nám spí, ale zlý výber matraca môže z dlhodobého hľadiska spôsobiť aj zdravotné problémy, najčastejšie  bolesti chrbtice.

Ako teda pri výbere nového matraca postupovať, aby ste si vo výsledku vybrali čo najlepší matrac? V prvom rade treba povedať, že najlepšou voľbou sú vždy kvalitné matrace na mieru. A platí to aj pri manželských posteliach.

Radšej si vyberte dva samostatné matrace, z ktorých každý bude čo najviac prispôsobený vám alebo vašej polovičke. S jedným veľkým matracom toto nedosiahnete a bude to vždy len otázka kompromisov.

Vyberajte na základe tohto

Aby bol matrac naozaj prispôsobený na mieru vám, je potrebné si vyberať na základe nasledujúcich parametrov. Prvým je vaša preferencia tvrdosti matraca. Preferujete tvrdší alebo mäkší matrac? Alebo si necháte poradiť na základe ďalších parametrov?

Dôležitým aspektom je vaša váha. Je to logické, inak sa matrac „správa“, keď si naň ľahne 50 kg osoba a inak, keď niekto, kto váži dvakrát viac. Preto si pri výbere matraca kilogramy ani náhodou neuberajte.

Vplyv na výber matraca má aj vaša najčastejšia spánková poloha (ak nejakú máte). Zo zdravotného hľadiska je najlepšie spávať na chrbte. Ak najčastejšie spávate v iných polohách, matrac to môže svojimi vlastnosťami „vyrovnávať“, aby bol váš spánok zo zdravotného hľadiska najpodobnejší spánku na chrbte.

Ak vás v minulosti trápili bolesti chrbta spôsobené nesprávnym matracom, určite si vyberte zdravotný matrac. Podobne si vyberte špeciálny matrac aj v prípade, že trpíte nadmerným potením. A to aj v zime.

Zdroj obrázka:

Autor: BGStock72 / Shutterstock.com

Share