Chcete mať zdravý chrup? Pravidelne absolvujte dentálnu hygienu

Chcete mať zdravý chrup? Pravidelne absolvujte dentálnu hygienu

Problémy so zubami, tie sú veľkým strašiakom zrejme pre každého (a aj pre naše peňaženky). Bolesť zubov nám dokáže znepríjemniť život, nech sa objaví kedykoľvek. Preto je najlepšie problémom so zubami predchádzať tak veľmi ako je to len možné.

Čistenie a preventívne prehliadky sú základ. Ale pre svoje zuby môžete urobiť viac

Pravidelné čistenie zubov a absolvovanie preventívnych prehliadok u zubára by malo byť úplnou samozrejmosťou. Pre svoje zuby však môžete urobiť ešte viac. A to absolvovať aspoň dvakrát ročne dentálnu hygienu.

Práve dentálna hygiena môže byť tým rozdielovým faktorom, ktorý vás zachráni pred vážnejšími problémami so zubami, ktoré môžu vyústiť napríklad k potrebe odbornej endodoncie. Pravidelné absolvovanie dentálnej hygieny tak má 3 hlavné dôvody, ktoré by vás mohli presvedčiť aj v prípade, že ste doteraz na dentálnej hygiene neboli.

Tri dôvody, prečo povedať dentálnej hygiene áno

Prvým dôvodom, prečo by ste mali absolvovať dentálnu hygienu aspoň raz za polrok je, že sa takmer úplne zbavíte problémov so zubným kazom. Samozrejme, určité riziko jeho vzniku tu je stále, ale vďaka dentálnej hygiene je minimalizované ako to len ide. Profesionálne nástroje, ktoré sa pri dentálnej hygiene používajú, totižto vaše zuby vyčistia aj tam, kam sa bežnou kefkou nedostanete.

Okrem problémov súvisiacich so zubným kazom je veľkým strašiakom aj parodontitída. Dentálna hygiena je jednoduchý spôsob, ako predchádzať rôznym ochoreniam ďasien, ich krvácaniu a v prípade pokročilej parodontitídy aj strate zubu.

V neposlednom rade je dentálna hygiena akousi generálkou vo vašich ústach. Špeciálne techniky, ktoré sa pri nej používajú, odstránia povlak z vašich zubov a tak isto aj usadený zubný kameň, ktorý bežným čistením neodstránite. Zbaví vás aj nežiaducej pigmentácie zubov, či nepríjemnému zápachu z úst.

Zdroj obrázka:

Autor: Andrii Medvednikov / Shutterstock.com

Share