Cvičenie SM systém vás zbaví bolesti chrbta aj veľkých kĺbov

Proti bolesti chrbtice, krčnej, bedrovej, hrudnej, aj proti bolesti svalových úponov či veľkých kĺbov pohybového aparátu, funguje pohyb. Určite je dobré sa hýbať obecne, ale ako prevencia a terapia zmienených problémov je lepšie siahnuť po osvedčených systémoch cvičenia. Takým je SM systém, rokmi a klinickými štúdiami overený rehabilitačný systém cvičení. Naučte sa ho!

Metóda Stabilizačný a Mobilizačný systém je veľmi populárna rehabilitačná metóda cvičenia, ktorú dokonca v Nemecku hradí zdravotná poisťovňa. Hodí sa pre ľudí s bolesťami chrbta a veľkých kĺbov, vhodná je tiež ako prevencia. Úžasné na tejto metóde je, že ju môžu cvičiť už deti od 5 rokov a ani z druhej strany neexistuje žiadne vekové obmedzenie. Takže ju môžete s pozitívnymi výsledkami využívať v tridsiate, v šesťdesiatke, aj v stovke.

Špecialistom na SM systém, známym tiež ako SPS, je bratislavský AF REHAB

V AF REHAB sa špecializujú na individuálnu terapiu, ponúkajú skupinové cvičenie SM systém, ale aj školia odborníkov pre túto oblasť. Pacient je v rehabilitačnom stredisku AF REHAB najprv diagnostikovaný a zbavený akútnej bolesti. Cvičenie SM systém sa začína trénovať individuálne. Následne, keď je pacient zastabilizovaný, bez akútnej bolesti a zoznámený s cvičením SM systém, môže pokračovať v terapii na skupinových cvičeniach SM systém. Tie sa cvičia v 55 minútových lekciách štyrikrát v týždni pri hudbe a so skúseným terapeutom, ktorý predcvičuje. Skupinové cvičenia nie sú vhodné pre začiatočníkov. Ak ste však absolvovali zoznámenie sa s SM systémom v inom stredisku než v AF REHAB, nie je problém na skupinové cvičenie nastúpiť. Lekcie sú určené pre maximálne desaťčlenné skupiny.

Zbavte sa konečne bolesti

Bolesti chrbta a veľkých kĺbov sú najčastejšími chronickými bolesťami, ktoré mnohým ľuďom neumožnia bežné fungovanie. Nie je možné čakať, že sa stav upraví sám. Je potrebné aktívne pracovať na zlepšení. Ideálne za pomoci metódy SM systém, ktorá je dnes medzinárodne uznávanou a jej pozitívne účinky overili klinické štúdie v priebehu 35 rokov, behom ktorých sa táto metóda neustále zdokonaľovala.

Share