Máte problémy objednať sa k špecialistovi?

Máte problémy objednať sa k špecialistovi?

O stave nášho zdravotníctva sa nemusíme príliš rozpisovať. Všetci dobre vieme, ako je na tom. Preto ak človeka trápia nejaké zdravotné problémy, musí sa pripraviť na to, že problémy môžu nastať aj iné a nie tie čisto zdravotné.

Nedostatok niektorých špecialistov je celoslovenský problém

Tak napríklad v prípade, že sa potrebujete dostať k nejakému špecialistovi, napríklad k dobrému internistovi v Bratislave. Nie sú to však len regionálne záležitosti. Na celom Slovensku je nedostatok diabetológov, alergológov, neurológov, pneumológov, či endokrinológov.

Problém je ako inak, vek špecialistov. Viac ako polovica ich je staršia ako 56 rokov a drvivá väčšina z tejto skupiny je dokonca starších ako 61 rokov. Ambulancie špecialistov potom zanikajú bez náhrady.

Odborná príprava špecialistov je dlhšia a náročnejšia v porovnaní so všeobecným lekárom, ale je tu aj ďalší problém, ktorý sa každou zaniknutou špecializovanou ambulanciou ešte viac nabaľuje. Zatiaľ, čo po zániku všeobecnej ambulancie v nejakom regióne je potrebné pacientov rozdeliť medzi, povedzme, 20 ďalších, v prípade ambulancií špecialistov si ich musia rozdeliť ďalšie dve, či tri.

Výhodou je možnosť objednať sa online

Dostať sa vôbec k nejakému termínu u špecialistu preto býva veľký problém. Buď dostanete termín za veľmi dlhú dobu, alebo si musíte vystáť radu od skorého rána, aby ste vôbec mali šancu sa k danému špecialistovi dostať.

V tomto ponúkajú veľkú výhodu svojim pacientom tí špecialisti, u ktorých funguje objednanie k lekárovi online. Pacient tak voľné termíny uvidí ihneď v objednávacom systéme a nemusí sa snažiť dovolať do ambulancie alebo prísť si po termín osobne.

To platí aj pre samotné objednanie na zvolený termín. Tak isto je tu výhoda aj pre lekára, ktorý nemusí riešiť objednávanie počas toho, ako má plnú čakáreň pacientov, ale rezervácie termínov potvrdí, keď bude môcť.

Zdroj obrázka:

Autor: PopTika / Shutterstock.com

Share