V Turčianskych Tepliciach môžete vyskúšať liečivú vodu a nielen to

V Turčianskych Tepliciach môžete vyskúšať liečivú vodu a nielen to

Konečne je tu leto, obdobie oddychu, relaxu a dovoleniek. A čo takto využiť leto a časť svojho voľna a urobiť niečo pre svoje zdravie? Jasné aj pobyt pri mori je prospešný, ale myslíme „aktívnejšiu“ pomoc.

Vysoký obsah minerálnych látok dodáva vode širokospektrálne liečivé účinky

Čo takto si cez leto nájsť čas aj na príjemný kúpeľný pobyt? Lepšiu kombináciu oddychu a „dávky“ zdravia len tak nenájdete. A keď sa vyberiete do luxusných kúpeľov v Turčianskych Tepliciach, môžete sa počas pobytu v nich cítiť naozaj kráľovsky.

Neoddeliteľnou súčasťou kúpeľov (aj tých v Turčianskych Tepliciach) je termálna liečivá minerálna voda. Má širokospektrálne liečivé účinky a pomáha pri ochoreniach pohybového a tráviaceho ústrojenstva, pri neurologických, urologických, gynekologických aj onkologických ochoreniach a taktiež pri chorobách z povolania.

Týmto liečivým účinkom vďačí vysokému obsahu minerálnych látok, ktoré sú v 1 litri vody až na úrovni 1524 mg. Pre predstavu, za liečivú sa voda považuje ak má aspoň 1000 mg minerálnych látok na 1 liter.

Vedeli ste, že aj zlato má liečivé účinky?

V Turčianskych Tepliciach sa liečivá voda využíva k čiastočným i celkovým kúpeľom, ale aj k pitným kúram v závislosti od druhu ochorenia. Stačí, ak si rezervujete obľúbený kúpeľný pobyt v Turčianskych Tepliciach a necháte sa presvedčiť.

Liečivá voda však nie je to jediné, čo kúpele v Turčianskych Tepliciach ponúkajú. Vedeli ste, že liečivé účinky má aj zlato? A teraz nemyslíme ten pocit, ktorý ženy zažívajú, keď dostanú nádherný zlatý šperk.

Ale aj liečivé účinky zlata, ktoré môžete vyskúšať v kúpeľoch v Turčianskych Tepliciach, zaujmú skôr dámy. Zlato totižto dodáva vláčnosť pleti, redukuje vrásky, znižuje výskyt pigmentových škvŕn, spevňuje, vyhladzuje a zjemňuje pleť, podporuje mikrocirkuláciu a regeneračné procesy v pleti, posilňuje jej obranyschopnosť a dlhodobú hydratáciu.

Zdroj obrázka:

Autor: stockcreations / Shutterstock.com

Share