Dávkovač liekov pomáha nezabúdať nielen na užívanie liekov, ale aj vitamínov

Zdravie v tabletkách je symbolom našej doby. Nemusíte byť senior, ani chronicky chorí, aby ste užívali pomerne veľké množstvo doplnkov stravy, vitamínov a minerálov. Niektoré sa užívajú denne, iné niekoľkokrát denne, ďalšie len párkrát v týždni. Jedny sú vo vzájomne ambivalentnom vzťahu, iné je naopak potrebné užívať navzájom. Ako si to zorganizovať, aby sme ich užívali správne?

Pre správnu organizáciu užívania liekov je ideálnym pomocníkom dávkovač liekov

Takzvané tabletovačky, teda dávkovače liekov, sa hodia nielen na rozvrhnutie si užívania liekov v rámci týždňa, ale predovšetkým pre dennú organizáciu užívania liekov a doplnkov stravy. Podľa toho si tiež je možné vyberať týždenné a denné dávkovače. Pomáhajú každému, kto hľadá zdravie v doplnkoch stravy a potom ľuďom, ktorí z dôvodu rôznych ochorení užívajú veľké množstvo liekov. Obrovským pomocníkom sú pre seniorov, ktorí majú problém sa v nich orientovať, horšie im slúži pamäť či zrak.

Zásobníky na lieky môžu mať rôznu veľkosť

Veľmi kompletným je týždenný dávkovač liekov s členením na štyri denné dávky. Podobne, ako si naplánujete činnosti na celý týždeň, si takto môžete naplánovať týždeň dopredu aj užívanie liekov. Dávkovač liekov môže mať aj modernú vertikálnu podobu.

TIP: Neužívate vždy celú tabletku? V týchto prípadoch je bezpečným pomocníkom delič tabliet. Ten dokáže tablety deliť aj drviť v prípade, že ich pacient nedokáže užiť vcelku.

Máte zásobník, ale aj tak na lieky zabúdate?

Môžete si nastaviť upozornenie v telefóne. Pre seniorov a deti to však nemusí byť najvhodnejším riešením. Tým je dávkovač liekov s časovačom. Ide o veľmi inteligentné malé zariadenie pre až päť upozornení denne. Zjednodušuje užívanie liekov a hodí sa ja vtedy, kedy je presnosť užívania dôležitá pre dobre fungujúcu liečbu. Tento aj ďalšie dávkovače ponúka firma SANITAS – zdravotnícke pomôcky.

Share