Na riešenie intímnych problémov možno vôbec nepotrebujete tabletky

Na riešenie intímnych problémov možno vôbec nepotrebujete tabletky

Sú zdravotné problémy, o ktorých nemáme problém hovoriť, no sú aj tie chúlostivejšie, za ktoré sa hanbíme. Avšak každý zdravotný problém aj keď nie je priamo život ohrozujúci a týka sa aj napríklad „iba“ nášho intímneho života, treba riešiť.

Občasné zlyhanie ešte nie je problém

K takýmto chúlostivým a v tomto prípade konkrétne mužským zdravotným problémom patria aj problémy s erekciou. Tými trpia na celom svete milióny mužov. Je to tak oveľa častejší problém ako si myslíte. Veď len na Slovensku sa k takýmto problémom priznalo takmer pol milióna mužov, čo je samo o sebe veľká časť populácie a to medzi nich určite patria aj ďalší, ktorí sa to snažia utajiť.

Samozrejme ak v posteli „zlyháte“ výnimočne, nič sa nedeje, môže sa to stať komukoľvek. Ak sa to však opakuje, nevyhovárajte sa pred partnerkou (a pred sebou) na ďalší zlý deň v práci a priznajte si, že máte problém, ktorý treba riešiť.

Zdravé telo, zdravý duch, zdravá erekcia

Nemusíte však hneď bežať k lekárovi, aby vám predpísal Viagru. I keď zrejme ste to ani nemali v pláne, keďže veľa mužov nerieši problémy tohto druhu aj preto, že sa hanbia navštíviť lekára. Na zlepšenie svojej „výkonnosti“ však možno vôbec nepotrebujete tabletky.

Ako množstvo iných problémov aj problémy s erekciou môže vyriešiť zdravá strava a dostatok pohybu. Skúste načas obmedziť mastné, tučné, vyprážané, či inak ťažké jedlá a dbajte o to, aby ste jedli dostatok ovocia, zeleniny, ale napríklad aj rýb, či rôznych morských plodov.

Čo sa zdravého pohybu týka, nemusí z vás byť vrcholový športovec. Pomôcť môže jednoducho častejší pohyb, kľudne aj v podobe pravidelných prechádzok. Okrem toho, že pomôžete svojej kondícii, zvýšite si produkciu vitamínu D, ktorý okrem iného vplýva aj na erekciu.

A čo je najdôležitejšie, buďte v kľude. Erekcia totižto začína v hlave a problémy s ňou sú často záležitosťou psychiky. Hlavne pri mladších ročníkoch sú najčastejšou príčinou týchto problémov práve psychické faktory, ktoré pramenia z nedostatku sebavedomia a strachu z toho, že partnerku predvedený výkon neohúri. Aj starší muži však môžu mať problémy psychického rázu a to hlavne kvôli stresu z práce.

Áno, psychických problémov je niekedy ťažké sa zbaviť, keďže ich nemôžeme „chytiť“ a preto ak si neviete pomôcť sám, rozhodne vyhľadajte odbornú pomoc. Dlhodobé komplikácie v posteli môžu totižto mať oveľa vážnejšie psychické následky nielen na vás samotných, ale aj na vás vzťah.

Zdroj obrázka:

Autor: Syda Productions / Shutterstock.com

Share